Квітка незабудька – не забудь про Голодомор в УкраїніМи заохочуємо всіх вшанувати пам'ять жертв Голодомору 32 – 33 років – геноцид українського народу – використовуючи квітку незабудьку.Квітка незабудька Квітка незабудька з паперу – значок пам'яті ГолодоморуПід час тематичного дня вшановування пам'яті жертв Голодомору 32 – 33 років змайструй з дітьми паперові незабудьки. Ми, вихователі та вчителі, які працюють за принципами «Лицем до дитини», пропонуємо, щоб кожна дитина змайстрували 4 – 5 паперових незабудьок.Кожен учень нехай:
Квітка незабудька – описНезабудька – це маленька дрібненька тендітна квітка з синьо-голубими пелюстками та жовтою серединкою.Незабудька – це квітка, яка подібно зветься в багатьох народах світу:
Що означає квітка незабудька?Квітка незабудька складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Під час репресій кінця 1920их та початку 1930их років Сталін хотів зламати дух українського народу, знищити українців як нарід.Тому синьо-жовті кольори квітки незабудьки дуже символічні та відповідні для вшанування жертв сталінської політики, яка призвела до Голодомору. Історія квітки незабудьки, як символа ГолодоморуЗнак квітки незабудьки, як символа пам'яті жертв Голодомору, розроблений у 1986 році учителями цілоденної школи св.Софії в Миссиссаґа в Канаді. Це були часи, коли влада Радянського Союзу активно заперечувала мільйони жертв, замучених штучно створеним голодом на території України зимою 1932 – 1933рр.Незабудька-пам'яті (1986р.) У 1986р. у цілоденній школі св.Софії в Миссиссаґа директором булаНадія Луців. У школі навчалося приблизно 500 дітей віку від середньої групи дитячого садка до восьмого класу. Учителі цієї державної школи в Канаді постановили щорічно відзначати пам'ять жертв Голодомору, який в той час називали Великим Голодом (The Great Famine) разом з дітьми. Навчальних матеріалів для молодших школярів про цю страшну тему взагалі не було. Оскільки тема виявилася дуже складною для донесення до дітей, учителі вважали за доцільне використати символи, які були б більше доступні дітям молодшого та середнього шкільного віку. Знак, який кожна дитина в школі отримала оформили Іванна Борткевич(Yvonne Bortkiewicz) та Влад Ружило (Vlad Ruzylo). Значок в пам'ять жертв Голодомору (1986р.) У 2011-2012н.р. в.о. начальника управління освіти м.Львова Катерина Гороховська запропонувала незабудьку-пам'яті всім школам міста. В наступному році акція поширилася на Львівську область. У 2015р. з ініціативи співробітника Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Ярослави Музиченко, символ незабудьки – пам'яті поширився по різних куточках України Незабудька чи незабудка?Слово «незабудька» – українське слово і походить від виразу «не забудь». У нашому випадку вона нагадує нам – не забувати жертв, які загинули на територіїї України зимою 1932 – 1933 років штучно створеною голодною смертю.Натомість слово «незабудка», яке сьогодні широко використовується в Україні, – це русизм, який був запроваджений в українську мову УРСР у пізніх 1960их. В діаспорі незабудька так і лишилася пом'якшеною. Тендітна блакитно-жовта квітка кличе нас: Не забудь! Не забудь!жертв страшного Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. Взято з інтернет ресурсу http://www.lycem-do-dytyny.com/kvitka-nezabudka-holodomor/ |
- Що нині за днина , що нині за свято Що сюди зібралось так людей багато? - Знаю, що за днина, знаю що за свято. То прийшли всі люди Бога прославляти, Про святого Миколая у цей день згадати. 17 грудня разом з своїми вихованцями( учнями 2-Б класу) ми підготували святкове дійство до Дня святого Миколая. Дітки у віршах, піснях, сценках, танцювальних номерах славили святого Миколая Чудотворця ( і з нетерпінням чекали найчарівнвішої ночі здійснення їх мрій)
Коментарі
Дописати коментар