Перейти до основного вмісту

Сонячний опік

Ваша шкіра може згоріти, якщо занадто довго перебувати на сонці без належного захисту – сонцезахисного крему і одягу. Щоб вилікувати і заспокоїти шкіру, важливо розпочати лікування сонячних опіків, як тільки Ви помітили це. Перше, що треба зробити, – це сховатися у тінь, а ще краще– зайти у приміщення.

Далі варто скористатися наступними порадами, які допоможуть полегшити Ваш дискомфорт:

  1. Покладіть холодний вологий рушник на шкіру. Робіть це протягом 10 або 15 хвилин кілька разів на день. Це допоможе охолодити шкіру. Ви також можете прийняти прохолодний душ. Як тільки вийдете з ванни або душу, м'яко промокніть шкіру рушником або серветкою, залишивши трохи води на шкірі. Потім нанесіть зволожувальний крем, щоб запобігти випаровуванню води зі шкіри.
  2. Використовуйте зволожувальний крем, який містить пантенол або алое вера, щоб заспокоїти шкіру. Засоби з цими компонентами полегшать дискомфорт. Будьте обережні, не використовуйте лосьйони або креми, складниками яких є такі інгредієнти: вазелін (рetrolatum), бензокаїн (benzocaine) або лідокаїн (lidocaine). Ці компоненти можуть ще більше подразнити шкіру та утруднити теплообмін. У складних випадках на ділянку, яка дуже сильно турбує, можна нанести тонким шаром (одноразово) крем з гідрокортизоном.
  3. Якщо відчуваєте сильний біль, попросіть друзів принести Вам таблетку препарату знеболювального. Це допоможе зменшити дискомфорт та почервоніння.
  4. Пийте більше води. Засмага обезводнює організм, тож додаткова рідина Вам не завадить.
  5. Не чіпайте міхурі – це лише ускладнить запалення шкіри. Поява міхурів на шкірі свідчить про другий ступінь сонячного опіку. Не здирайте їх покришку, вона захистить уражену шкіру від інфекції, та покращить загоєння шкіри.
  6. Розкажіть близьким, що Ви занедужали. Вони допоможуть доставити Вас до лікаря, якщо Ви відчуваєте запаморочення, слабкість, біль у животі, холод або жар. Перелічені симптоми означають, що Ви справді хворі і потребуєте медичної допомоги.
  7. Додатково захистіть свою шкіру від сонця, поки вона заживає. Носіть закритий одяг, що покриває шкіру, коли Ви перебуваєте на відкритому повітрі. Найкраще підійдуть щільні тканини. Подивіться на сонце через розтягнену тканину, якщо Ви не бачите через неї світло, вона Вам підходить.
  8. Здається, що сонячний опік – це лише тимчасовий стан, а насправді шкіра отримує занадто багато негативу від дії ультрафіолетового випромінювання, і це може призвести до її тривалих захворювань, зокрема створюється сприятливе середовище для виникнення раку шкіри.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

- Що нині за днина , що нині за свято Що сюди зібралось так людей  багато? - Знаю, що за днина, знаю що за свято. То прийшли всі люди Бога прославляти, Про святого Миколая у цей день згадати. 17 грудня разом з своїми вихованцями( учнями 2-Б класу) ми підготували святкове дійство до Дня святого Миколая. Дітки у віршах, піснях, сценках, танцювальних номерах славили святого Миколая Чудотворця ( і з нетерпінням чекали найчарівнвішої ночі здійснення їх мрій)

Місячник бібліотек. Виготовлення та презентація лепбука « Моя Україна»

НЕЗАБУДЬКА ПАМ'ЯТІ

Квітка незабудька – не забудь про Голодомор в Україні Ми заохочуємо всіх  вшанувати пам'ять жертв Голодомору 32 – 33 років – геноцид українського народу – використовуючи квітку незабудьку. Квітка незабудька Квітка незабудька з паперу – значок пам'яті Голодомору Під час тематичного дня вшановування пам'яті жертв Голодомору 32 – 33 років змайструй з дітьми паперові незабудьки. Ми, вихователі та вчителі, які працюють за принципами « Лицем до дитини », пропонуємо, щоб кожна дитина змайстрували 4 – 5 паперових незабудьок. Кожен учень нехай: одну паперову незабудьку прикріпить собі, другу – понесе додому, третю – прикріпить на шкільне « Панно пам'яті про Голодомор », четверту та п'яту – подарує знайомим. Рекомендуємо квітки незабудьки майструвати з цупкого синього та жовтого паперів. Якщо нема цупкого, – будь який папір або тканина, інший природний чи синтетичний матеріал підійдуть для виготовлення незабудьки – пам'яті. Квітка незабудька – опис Н...