Перейти до основного вмісту

Червоний мак у День Перемоги

Цього року Україна відзначає День Перемоги з новим символом — червоним маком... 
Червоний мак традиційно символізує для Європи пам'ять про героїв, загиблих у боях ХХ ст.
Ідея застосувати червоний мак в якості нового для України символу Дня Перемоги належить Українському інституту національної пам'яті та Національній телекомпанії України. Графічний дизайн розробив харків'янин Сергій Мішакин. Зображення повинно викликати асоціації не тільки з квіткою, але і з кривавою раною від кулі. Це символ поваги до тих, хто переміг нацизм, скорботи й пам'яті про загиблих.
Червоний мак  не лише європейський, але й український символ, адже в нас здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров.

8 травня разом з усією Європою ми будемо відзначати день пам'яті і примирення. І уже від початку цього тижня наші школярі носять на грудях символ перемоги - червоний мак, який виготовляли власноруч.





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

- Що нині за днина , що нині за свято Що сюди зібралось так людей  багато? - Знаю, що за днина, знаю що за свято. То прийшли всі люди Бога прославляти, Про святого Миколая у цей день згадати. 17 грудня разом з своїми вихованцями( учнями 2-Б класу) ми підготували святкове дійство до Дня святого Миколая. Дітки у віршах, піснях, сценках, танцювальних номерах славили святого Миколая Чудотворця ( і з нетерпінням чекали найчарівнвішої ночі здійснення їх мрій)

НЕЗАБУДЬКА ПАМ'ЯТІ

Квітка незабудька – не забудь про Голодомор в Україні Ми заохочуємо всіх  вшанувати пам'ять жертв Голодомору 32 – 33 років – геноцид українського народу – використовуючи квітку незабудьку. Квітка незабудька Квітка незабудька з паперу – значок пам'яті Голодомору Під час тематичного дня вшановування пам'яті жертв Голодомору 32 – 33 років змайструй з дітьми паперові незабудьки. Ми, вихователі та вчителі, які працюють за принципами « Лицем до дитини », пропонуємо, щоб кожна дитина змайстрували 4 – 5 паперових незабудьок. Кожен учень нехай: одну паперову незабудьку прикріпить собі, другу – понесе додому, третю – прикріпить на шкільне « Панно пам'яті про Голодомор », четверту та п'яту – подарує знайомим. Рекомендуємо квітки незабудьки майструвати з цупкого синього та жовтого паперів. Якщо нема цупкого, – будь який папір або тканина, інший природний чи синтетичний матеріал підійдуть для виготовлення незабудьки – пам'яті. Квітка незабудька – опис Н...

Місячник бібліотек. Виготовлення та презентація лепбука « Моя Україна»